Produkt dnia
MorEPA Mini (6 lat +)
MorEPA Mini (6 lat +)
89,00 zł
szt.
Caricol
Caricol
97,00 zł
szt.
Ozonator do pomieszczeń Dr Ozon HD1
Ozonator do pomieszczeń Dr Ozon HD1
599,00 zł
szt.
Nucleoplex
Nucleoplex
69,00 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Phoschol, właściwości i zastosowanie

Wszystkie komórki organizmu otoczone są błoną komórkową, która zbudowana jest między innymi z fosfatylocholiny. PhosChol dostarcza „cegiełek” niezbędnych do naprawy, regeneracji i funkcjonowania błony komórkowej. Podobnie jak ściany zbudowane z cegieł, błony komórkowe działają jako bariery chroniące każdą komórkę i organellę w ludzkim ciele, utrzymując strukturę komórkową oraz jej funkcje, a cegiełkami błon komórkowych są jej składniki, takie jak fosfatylocholina.

 
Fosfatydylocholina bez wątpienia odgrywa istotną rolę w życiu człowieka, a jej rola jest jeszcze ważniejsza przy nie do końca zdrowym stylu życia. Nadmierne spożycie przetworzonych węglowodanów, cukru i syropu glukozowo-fruktozowego, alkoholu i narkotyków może prowadzić do uszkodzenia błon komórkowych. Kiedy błony komórkowe ulegają uszkodzeniu, ich funkcje pogarszają się, a zdrowie i dobre samopoczucie ustępują chorobie.

Dlaczego warto rozważyć PhosChol?

 • Szeroka dokumentacja kliniczna
 • Gold Standard - w 100% oczyszczona i farmaceutyczna polietylenofosfatydylocholina (PPC)
 • Najwyżej skoncentrowane źródło składnika błony komórkowej – 1,2 dilinoleilofosfatydylocholiny (DLPC – nawet do 52%)
 • Bezpieczeństwo stosowania
 • PhosChol to pierwsze i jedyne w 100% czyste źródło polietylofosfatydylocholiny (PPC)
 • PhosChol jest biodostępny (wchłanianie powyżej 90%) i nie zawiera innych fosfatydów, które konkurują o wchłanianie

 

Obszar korzyści zdrowotnych

Rola PPC i/lub choliny w organizmie

Sprawność fizyczna

Wykazano, że PPC poprawia wyniki w różnych sportach wytrzymałościowych

 • Intensywne ćwiczenia zmniejszają poziom choliny we krwi oraz mogą zmniejszyć uwalnianie acetylocholiny, co może wpływać na wytrzymałość
 • PPC uzupełnia poziomy choliny

Poprawa pamięci

Wykazano, że PPC poprawia pamięć i uczenie się u zwierząt oraz poprawia pamięć krótkoterminową u ludzi

 • Cholina jest używana do produkcji acetylocholiny w mózgu, która jest neuroprzekaźnikiem

Układ krążenia

PPC bierze udział w metabolizmie homocysteiny, która zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego

 • PPC zmniejsza stężenie cholesterolu
 • PPC jest składnikiem VLDL oraz HDL
 • PPC bierze udział w odwrotnym transporcie cholesterolu

Wątroba

PPC jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wątroby. Skutki niedoboru:

 • Stłuszczenie oraz rak wątroby u zwierząt
 • Stłuszczenie wątroby u chorych żywionych całkowicie pozajelitowo
 • Zaburzenie funkcji wątroby u zdrowych osób, po kilku tygodniach niedoboru
 • W badaniach z udziałem zarówno zwierząt jak i ludzi stwierdzono, że PPC chroni przed marskością wywołaną alkoholem

Rozmnażanie i rozwój

Cholina:

 • Odgrywa ważną rolę w rozwoju mózgu oraz uczenia się

 

Środek terapeutyczny dla wątroby

W zależności od intensywności narażenia na toksyny, wirusy lub inne czynniki, uszkodzenie wątroby może przejawiać się jako:

 • ostre i przewlekłe zapalenie wątroby
 • stłuszczenie wątroby
 • marskość wątroby
 • inne

PPC jest doskonałym środkiem chroniącym przed uszkodzeniem wątroby.  Przy uszkodzeniu wątroby zahamowane zostają jej funkcje metaboliczne oraz aktywność enzymów związanych z błonami, co powoduje kliniczny obraz zaburzeń czynności wątroby.

 

Na zdrowe serce

Badania kliniczne wykazały, że PPC może pomóc w regulacji profilu lipidowego. Cząsteczki HDL zawierające PPC transportują o 50% więcej cholesterolu niż natywne cząstki HDL.

PPC aktywuje układy enzymatyczne zaangażowane w metabolizm tłuszczów poprzez mobilizację miażdżycogennego cholesterolu ze ścian naczyń krwionośnych i poprawę zaburzeń transportu tłuszczu. Wykazano, że PPC może pomóc zmniejszyć konsekwencje hiperlipidemii.

 

PhosChol na cukrzycę

W badaniach klinicznych wykazano, że PPC ma pozytywny wpływ na lipidy i lipoproteiny osocza. Ponadto wykazano, że PPC przyczynia się do poprawy stężenia glukozy we krwi, hemoglobiny glikowanej, wydalania ciał ketonowych i innych parametrów specyficznych dla cukrzycy.

Wykazano, że PPC jest cennym uzupełnieniem podstawowego leczenia diabetyków, jeśli kontrolowanie cukrzycy nie prowadzi do przywrócenia prawidłowego metabolizmu lipidów.

Wskazania: dyslipidemie związana z cukrzycą, których nie można całkowicie znormalizować za pomocą diety bądź doustnych leków przeciwcukrzycowych.

 

Poprawa pamięci i funkcji mózgu

Istnieją dowody na to, że PPC jest ważne dla zdrowia mózgu przez całe życie, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju ważnych obszarów mózgu, w tym hipokampu, zarówno w czasie życia płodowego jak i u niemowląt.

Cholina poprawia pamięć i zdolności poznawcze. PhosChol dostarcza organizmowi preferowanego źródła choliny. PPC może być szczególnie ważne w podeszłym wieku, ponieważ mózg starszej osoby dorosłej przyswaja mniej choliny niż mózg młodszej osoby dorosłej. Zmniejszenie PPC w mózgu może być przyczyną rozwoju utraty pamięci związanej z wiekiem i być może choroby Alzheimera.

 

Zdrowie układu pokarmowego

Powierzchnia żołądka, zwana śluzówką, chroni ścianę żołądka przed wysokim stężeniem kwasu solnego, znajdującego się w żołądku oraz enzymów obecnych w treści żołądka. Bez tej ochrony ściana żołądka byłaby trawiona razem z treścią pokarmową zawartą w żołądku.

Fosfolipidy, zwłaszcza PPC, są niezbędnymi składnikami błony śluzowej. Zaburzenia prowadzące do zmniejszenia zawartości PPC lub uszkodzenia błony komórkowej powodują ból, a w cięższych postaciach wrzody żołądka lub raka. Zaburzenia wywoływane są przez następujące czynniki: stres, alkohol, zbyt zimne napoje, niewłaściwa dieta, niektóre leki przeciwbólowe, często określane jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

PPC znacząco zmniejsza owrzodzenia leczone lekami przeciwbólowymi (NLPZ), może łagodzić ból pacjentów właśnie poprzez swoje działanie ochronne na błony śluzowe żołądka. Może łagodzić objawy i poprawiać jakość życia. Kilka europejskich i amerykańskich grup badawczych było w stanie wykazać, że PPC, szczególnie gdy ma wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, może pomóc w leczeniu nadżerek żołądka.

PhosChol to naturalny sposób na ochronę żołądka przed egzogennymi substancjami szkodliwymi, takimi jak leki przeciwbólowe, zwane również NLPZ.

 

 

Referencje i dodatkowe badania:

[1][2][3][4][5][6][7][8][9]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl